Latvijas Avīze / 2008-05-10 / ĢIMENE. VESELĪBA

Sejas maskas ādas atsvaidzināšanai

Autors: LINDA JUDEIKA


Šī raksta izlasīšana aizņems: 2 minūtes un 58 sekundes


Seja ir katra cilvēka dzīvesveida spogulis, un, rūpējoties par to, daudzi izmanto sejas krēmus, attīrošos līdzekļus un apmeklē solāriju.

Seja ir katra cilvēka dzīvesveida spogulis, un, rūpējoties par to, daudzi izmanto sejas krēmus, attīrošos līdzekļus un apmeklē solāriju. Tomēr jāatceras, ka svarīga ir arī sejas palutināšana ar maskām, kam nebūt nav nepieciešams daudz laika un naudas.

Pavasarī sejas āda ir nogurusi

"Sejas āda pēc ziemas ir nogurusi. Tā ir kļuvusi bāla, zaudējusi skābekli un mitrumu. Apkure mājvietās ādu neietekmē tik lielā mērā kā apkārtējā vide un tas, kā cilvēks par to rūpējas," stāsta veselības salona "Anita" kosmetoloģe ANASTASIJA PINZELE. "Maska pavasarī jālieto, lai atjaunotu sejas ādu pēc ziemas perioda, kaut gan masku izmantošana būtu ieteicama arī citos gadalaikos."

Maskas ir ļoti dažādas iedarbības – ārstnieciskās, atsvaidzinošās, barojošās, mitrinošās, balinošās un citas. Katram sejas tipam un sejas problēmām paredzēta sava maska. Piemēram, ja āda ir sausa jeb dehidrēta, jālieto barojošā maska. Novecojošai ādai arī lieto barojošo, taču tai der arī plastificējošās maskas, kas satur vitamīnus C, A, un kalogēna maskas, kuras ādai nodrošina gludumu un elastīgumu. Taukainai ādai piemērota būs mitrinošā maska. Lai samazinātu pigmenta plankumus un vasarraibumus uz sejas, jālieto balinošās maskas.

Vienu reizi nedēļā

Maskas uzklāšanas laiks neesot svarīgs, taču turēšanas laiks gan. "Nav nozīmes, vai masku klāj no rīta vai vakarā, galvenais ir ar tās lietošanu nepārspīlēt, tas ir, tā jāliek vienu reizi nedēļā," stāsta A. Pinzele. "Visas maskas, izņemot kalogēna (tās tur 40 minūtes), ir jātur 20 minūtes." Bērniem maskas neesot nepieciešamas. Tās var lietot, sākot no 17 – 18 gadu vecuma.

Pirms maskas uzklāšanas seju nepieciešams attīrīt. Salonos tā ir gara procedūra. A. Pinzele teic, ka sākumā seju attīrot ar pieniņu, pēc tam tai uzklājot toniku, pīlingu, tad to nomazgājot un masējot. Pašās beigās tiekot uzlikta maska. Mājās šis process esot īsāks – seju attīra ar pieniņu, lieto toniku un seja esot gatava maskas uzklāšanai. Tomēr ir vēl efektīvāka metode pirms maskas lietošanas, un tā ir sejas tvaicēšana. "Pēc tvaicēšanas seja uzsūks vairāk maskā esošo labo vielu," saka A. Pinzele. Tomēr tvaicēšana esot iespējama tikai salonos. Pēc maskas lietošanas var uzklāt ikdienas sejas krēmu, taču ne vienmēr tas esot nepieciešams.

Dabiskās sejas maskas

Lai arī veikalā nopērkamās maskas satur daudz vitamīnu un ir paredzētas dažādiem sejas tipiem, vislabākās tomēr ir tās, kuras var pagatavot mājās. Patiess ir teiciens: "Viss, kas ir dabisks, ir arī skaists." Dabiskās maskas taisa no pārtikas produktiem, un šādu masku pagatavošana nemaksā dārgi. Pārtikas produktus var kombinēt ļoti dažādi, katru reizi iegūstot citu sejas ādai veselīgu iedarbību.

Pavasarī visieteicamākās ir atsvaidzinošās maskas, jo tās noņem sejai nogurumu, piešķir tai veselīgu krāsu un uzlabo asinsriti. A. Pinzele iesaka rauga masku – pusi rauga paciņas sajauc ar nelielu daudzumu remdena ūdens un piepilina citrona sulu. Maskai ir jāpaliek biezai. Nogurušai sejas ādai palīdz arī gurķi un tējas maisiņi, kurus gan pārsvarā liek uz acīm. "Var uzklāt sejas tipam atbilstošu masku uz sejas, bet gurķus uzlikt uz acīm. Tas ir kā divi vienā – vienlaikus tiek pabarota vai mitrināta seja un atsvaidzināta āda ap acīm," idejās dalās A. Pinzele.

Salonos maskas uzklāšanas procedūra maksā aptuveni 15 latus, taču maska no rauga, citrona un ūdens neizmaksā pat 50 santīmus. Nopērkot šos produktus, maska sanāk diviem cilvēkiem, tāpēc iespējams ar to padalīties draugu, ģimenes lokā vai arī taupīt nākamajai maskas uzklāšanas reizei.Jebkuras informācijas pārpublicēšana bez rakstiskas saskaņošanas aizliegta. © A/s "Lauku Avīze"